Najčastejšie chyby pri renovácii kúpeľne

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

Najčastejšie chyby pri renovácii kúpeľne

Najčastejšie chyby pri renovácii kúpeľne

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nie je renovácia kúpeľne takou jednoduchou úlohou. Môžete robiť chyby doslova vo všetkom, počnúc výpočtami, organizáciou skladovacích systémov a končiac bezpečnostnými opatreniami. V tomto článku nájdete aké chyby robia najčastejšie majitelia pri svojpomocnej renovácii kúpeľne.

Žiadny úložný priestor

Zanedbanie ochrany proti vlhkosti

Zdalo by sa to ako elementárna vec, no veľa ľudí na to zabúda. V kúpeľniach je nevyhnutné zabezpečiť elektriku voči vlhkosti. Tento bod platí nielen pre zásuvky, ale aj pre osvetlenia. Ak sa dostanú do kontaktu s vodou, môže dôjsť ku skratu. Pri výbere zásuviek a osvetlenia určite dbajte na stupeň ochrany proti vlhkosti, ktorý je označený pomocou IP označenia. Minimálne číslo je IP44.

Snaha ušetriť peniaze

Dizajnéri, ale aj opravári veľmi dobre vedia, ktorým výrobcom možno dôverovať. S týmito materiálmi neustále pracujú, a preto pri výbere tých správnych produktov nechybujú. Ak robíte opravy sami, potom sa pravdepodobne primárne riadite nákladmi na inštalatérske a dokončovacie materiály.

 

 

Samozrejme že je dôležitá aj cena a sú veci, ktoré si napriek vysokej kvalite jednoducho nemôžete dovoliť. Nákup najlacnejších produktov však znamená, že môžete zažívať niekoľko rokov problémy s rôznymi poruchami, ktoré spôsobujú obrovské množstvo problémov pri údržbe aj prevádzke. Inštalatérstvo je základom kúpeľne, preto k jeho výberu treba pristupovať s osobitnou starostlivosťou a pozornosťou.

Nákup „od oka“

Je tiež veľmi dôležité kupovať inštalatérske materiály až po plánoch a meraniach. Ak robíte všetko „od oka“, potom môže nastať situácia, že namontujete toaletu a potom si uvedomíte, že vaše kolená sa opierajú o stenu. Odporúčame vám stráviť čas štúdiom špecifikácií a odporúčaní na inštaláciu vybraných modelov.

Pokiaľ ide o nábytok, v tejto veci by ste mali vopred premýšľať o mechanizme otvárania skriniek tak, aby sa nedotýkali iných predmetov v kúpeľni. Ak je vzdialenosť nedostatočná, dvere zasiahnu umývadlo či toaletu.

Demontáž sušiaku na uteráky

Demontáž sušiaku na uteráky

Napriek názvu má toto zariadenie oveľa viac funkcií ako sušenie uterákov. Dôležitejšou úlohou je vykurovať kúpeľňu, ako aj chrániť miestnosť pred plesňou. Ak ho demontujete, bude v kúpeľni neustále vládnuť zvýšená vlhkosť. Môžete ho samozrejme vymeniť za nový a preniesť na akúkoľvek stenu ak chcete napríklad zmeniť rozmiestnenie nábytku.

Žiadny úložný priestor

Veľmi dôležité sú úložné systémy, na ktoré majitelia bytov v honbe za dizajnom často zabúdajú. Výsledkom je, že kúpeľňové doplnky náhodne ležia po kúpeľni a všetky druhy krémov, kozmetiky, vatových tampónov a stylingových nástrojov ležia priamo na umývadle.

Aby v kúpeľni nevládol chaos ani vo fáze plánovania, mali by ste svoje potreby dôkladne analyzovať a premyslieť si, koľko skriniek a políc je potrebných na ich uskladnenie. Ideálny poriadok je možné dosiahnuť iba vtedy, ak neexistuje žiadny vizuálny šum, čo znamená, že väčšina položiek by mala byť skrytá pred zvedavými očami.

Zatvorenie stúpačky

Kanalizačné a vodovodné potrubia bývajú sú umiestnené vo výklenku spolu s meracími zariadeniami. Potrubia môžu byť umiestnené aj jednoducho v rohu a doslova si koledujú o zamurovanie. Alebo namiesto odnímateľnej zásteny môžu majitelia uzavrieť priestor pod obkladmi v kúpeľni, čím zablokujú prístup do stúpačky. V žiadnom prípade by ste nemali robiť všetko vyššie uvedené. Najlepším riešením je schovať potrubia za dvierka, ktoré sa dajú pri kontrole alebo údržbe jednoducho demontovať.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodné kúpeľňové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre